دوربین مداربسته برای فروشگاه

به منظور افزایش امنیت در فروشگاه ها، نصب دوربین مداربسته بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از حوادثی که در فروشگاه ها  اتفاق می‌افتد با استفاده از دوربین‌های مداربسته به صورت کامل ثیت و ضبط می‌شوند. یکی از نیازهای اساسی فروشگاه‌های بزرگ نصب دوربین مداربسته است که باعث امنیت و آسوده خاطر بودن صاحبان فروشگاه‌ها از زمانی که در فروشگاه حضورندارند می‌شود. علاوه براین نصب دوربین‌های مداربسته باعث کاهش جرم و جنایت می‌شود. دوربین مداربسته برای فروشگاه به عنوان یکی از الزامات در دنیا امروز به شمار می رود

در این مطلب به صورت خلاصه به مهمترین نکاتی می پردازیم که ما را برای استفاده از دوربین مدار بسته ترغیب می کند. اگر برای خرید، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته برای فروشگاه خود شک دارید، این مطلب می تواند به شما برای انتخاب صحیح کمک کند.

 مهم‌ترین مزایای استفاده از دوربین مداربسته برای فروشگاه ها

مزایای دوربین مداربسته برای فروشگاه

صحبت در مورد تمامی فواید دوربین های امنیتی برای فروشگاه، موضوعی نیست که در یک مطلب بتوان به تمامی جنبه های آن پرداخت. با این حال برای تصمیم گیری به منظور راه اندازی سیتم های امنیتی برای فروشگاه، باید بد نیست به صورت خلاصه برخی موارد مورد بررسی قرار گیرند.

پیگیری و پیشگیری از جرایم به کمک دوربین مداربسته برای فروشگاه

این مورد مهم ترین مزیت استفاده از دوربین مداربسته است. با استفاده از دوربین مداربسته امکان دستگیری فرد مجرم وجود دارد و می‌توانید تا حدزیادی از ارتکاب هرگونه جرم جلوگیری کنید. سارقان با مشاهده دوربین ها، انگیزه خود را برای سرقت از دست می دهند و این یعنی امنیت بیشتر برای اموال و کالاهای شما در فروشگاه که از مهترین مزایای راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته است.

مهم‌ترین دغدغه فروشگاه ها، به ویژه فروشگاه‌های بزرگ، مسئله سرقت است. بنابراین در صورتی که فروشگاه خود را مجهز به سیستم حفاظتی کنید تا میزان 30 درصد از وقوع سرقت جلوگیری می‌کند. زیرا زمانی که سارقین از وجود دوربین باخبر باشند احتمال اینکه دست به دزدی بزنند کاهش می‌یابد.

اگر به هر دلیلی نیز سرقتی اتفاق بیافتد یا با هرمشکلی مواجه شدید با مراجعه به دوربین مداربسته می توانید تمام اتفاقاتی که در طول روز در فروشگاه خود اتفاق افتاده را مشاهده کنید. در این صورت می توانید بهترین راه حل برای رفع مشکل مربوطه را انتخاب کنید.

استفاده از فیلم سرقت می تواند در پیگیری آن نقش موثری داشته باشد. شما با ارائه فیلم های ضبط شده در دوربین مداربسته به پلیس، به آن ها برای دستگیری سارق کمک خواهید کرد.

نظارت و اشراف کامل روی محیط کار و افزایش بازدهی کارکنان

بررسی عملکرد کارکنان با دوربین مداربسته

با به کاربردن دوربین مداربسته مناسب می‌توانید محیط کار خود را تحت نظارت داشته باشید و با آسودگی خاطر، از کارکردن در محیطی امن لذت ببرید. نظارت و داشتن تصویر کامل از محیط باعث جلو‌گیری از سرقت و وارد شدن خسارات احتمالی در فروشگاه ها می‌شود. همچنین با استفاده از آن می‌توانید عملکرد کارکنان فروش خود را پیگیری و نقاط قوت و ضعف آنها را یادآوری کنید. در این صورت با افزایش بازدهی آنها و به دنبال آن افزایش رضایت مشتری، باعث ارتقای فروش و رشد کسب و کار خود خواهید شد.

کاهش سرقت کارکنان

با توجه به اینکه بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ دارای شیفت های کاری مختلفی هستند و در هر شیفت گروه مختلفی از کارکنان فعالیت می‌کنند، تضمینی نیست که دست به سرقت نزنند. تحقیقات نشان می‌دهد که سرقت کارکنان 36 درصد از تلفات اجناس را به خود اختصاص ‌می‌دهد. مشخص کردن اینکه سرقت کار کدام یک از آنها است، تقریبا شدنی نیست.

برای خرید دوربین مدار بسته کلیک کنید

استفاده از دستگاه‌ های حفاظتی باعث جلوگیری از این مورد شده و موجب می‌شوند که با داشتن مدرک معتبر، عامل اصلی شناسایی و با آن برخورد شود. علاوه بر این از اتهامات دروغین جلوگیری می‌کند. این یکی از ویژگی های مهم استفاده از دوربین مدار بسته در فروشگاه است.

 بررسی عملکرد افراد

دوربین های مداربسته طوری طراحی شده اند که کارکردن با آنها سخت نیست. شما می توانید آن را به هر سایز و شکلی که می خواهید تهیه کنید و هرجایی که مدنظرتان است نصب کنید. این موضوع بستگی به نیاز و سلیقه شما دارد. با توجه به این ویژگی مهم، قرار گرفتن دوربین مداربسته در فروشگاه‌ها که افراد زیادی برای خرید به آنجا مراجعه می‌کنند، موجب می‌شود حرکات و فعالیت‌های مشکوک بررسی شده و از بسیاری حوادث ناگوار جلوگیری شود.

کاهش هزینه بیمه

شرکت های بیمه برای فروشگاه‌هایی که حوادث کمتری در آنها اتفاق می‌افتد، تخفیف ویژه در نظر می‌گیرند. بنابراین با نصب دوربین مداربسته نه تنها امنیت ایجاد می‌کنید بلکه در هزینه ها هم صرفه جویی می‌شود. این مورد می‌تواند یکی از مهم ترین کاربردهای دوربین مداربسته به صورت ویژه برای فروشگاه های بزرگ باشد که کمتر به آن توجه می شود.

بهبود تجربه مشتریان

بررسی مشتریان با دوربین مداربسته فروشگاهی

با نصب دوربین مداربسته می‌توانید ویدئوهای ضبط شده را بارها مشاهده و رفتار مصرف کنندگان را بررسی کرده، الگوی خرید آنها را مشاهده کنید و از سلایق و علایق مشتریان با خبر شده و محصولات خاصی را که مشتریان به آن ها توجه بیشتری نشان می‌دهند را شناسایی کنید. با این کار می‌توانید فروش و سود خود را تضمین کنید و در دنیای رقابت سخت با دیگر فروشگاه ها، دست برتر داشته باشید.

آرامش خاطرکارکنان بخش صندوق

کارکنان بخش صندوق به دلیل تبادل پول نقد با مشتریان و تسویه حساب با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند و این مسئله باعث افزایش فشار روحی، استرس و ترک شغل می‌شود. بنابراین نصب دوربین مداربسته می‌تواند باعث آرامش خاطر کارکنان این بخش ‌شود. زیرا هنگام بروز مشکل به راحتی می‌توان با بررسی فیلم ضبط شده مشکل را حل و فصل کرد و در نتیجه باعث بهبود کیفیت عملکرد آن ها شد.

سخن پایانی

استفاده از دستگاه‌های حفاظتی با کیفیت در فروشگاه‌ها را نباید نادیده گرفت. قبل از اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته باید با ویژگی‌ها و امکانات آن آشنا شوید. با خرید دوربین مداربسته باکیفیت دیگر نگران امنیت فروشگاه خود نخواهید بود و حتی می توانید روی عملکرد فروشگاه و کارکنان روشگاه نیز نظارت داشته باشید.

در این مقاله مهم‌‌ترین مزایای نصب دوربین مداربسته در فروشگاه‌ها توضیح داده شد. با این حال پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به خرید و نصب دوربین مدار بسته با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان پیش از خرید انواع دوربین مداربسته استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *